NAJPIĘKNIEJSZE WYDANIE ZIMY W OGRODZIE

OBYM NIE POŻAŁOWAŁA

Zeszłoroczna, ciepła i praktycznie bezśnieżna zima uśpiła moją ogrodniczą czujność. Nie zrobiłam różom kopczyków, nie otuliłam korą hibiskusów i mam nadzieję tego nie nie pożałować. W ostatnich dniach trochę mnie „zmroziło” i ogród też zmroziło.

Poprzedni zimowy sezon zostawił nawet liście na części moich pnących róż. Ich wiosenne cięcia były niemal kosmetyczne. Ogród tak delikatnie i bezszkodowo przetrwał zimę. Nawet nocne temperatury były łaskawe.

No i nadszedł styczeń 2021. Po niemal bezśnieżnym i bardzo jesiennym grudniu najpierw zaskoczyły mocne opady śniegu, a teraz jeszcze siarczyste mrozy. Pozostawione na zimę, uschnięte byliny, pokryte śniegiem, potrafią tworzyć piękne, plastyczne obrazy:

Zapraszam na śnieżne „ciepłe lody”:

To nie tak, że zapomniałam jak wygląda i jaka ostra potrafi być zima. Minione sezony utwierdzały w stopniowo ocieplającym się klimacie. Dawno nie było nam dane podziwiać tak dużej pokrywy śnieżnej.

PRZEPIĘKNY, ŚNIEŻNY WEEKEND

Mam w pamięci kilka ostatnich styczni. Zwykle ciemne, szaro-bure i ponure. Czasem tylko przeplecione słonecznymi dniami. Tegoroczny był taki sam. Głównie ponury i bardzo ciemny. Na palcach jednej ręki zliczyłabym chwile, kiedy przez moment wygrzewałam twarz w słońcu. Większość weekendowych spacerów cieszyło wyłącznie dobrym, czystym powietrzem, bo na niebie wisiały ciężkie, szare chmury. Wielką rekompensatą był miniony weekend. 2 ostatnie dni miesiąca pokazały się najlepszej strony. Czarował błękit nieba + słońce. Oświetliły ogród w wyjątkowy sposób:

ZIMOWY OGRÓD

To właśnie w takie dni ogród czaruje najpiękniej. Zachwyca tak, jak potrafi to robić w pozostałe pory roku. Ponieważ opowiadanie historii fotografiami wychodzi mi najlepiej, zostawiam Was w śnieżnym, obłędnym ogrodzie:

ZIMY CIĄG DALSZY

Dziś przyszedł luty. Podkuj buty ? Prognozy mówią, że przed nami jeszcze sporo zimowych i zimnych dni. W porządku. Poproszę tylko o słońce! Dużo słońca! Bo z nim sporo łatwiej czekać na wiosnę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s