LONDON EYE – EYE NA LONDON

londyn

LONDON EYE – HAVE A LOOK!

LONDON EYE – największy na świecie diabelski młyn – niezwykłe osiągnięcie sztuki inżynierskiej. Jeden z wielu projektów stworzonych na świecie dla uczczenia nowego tysiąclecia.

Obiekt wspaniale usytuowany, bezpośrednio nad Tamizą, naprzeciwko budynku Parlamentu.

Posiada 32 zamknięte, szklane kabiny widokowe. W każdej z nich mieści się 25 osób. Koło wykonuje pełen obrót w ciągu 30 minut. Wspaniałe wrażenie!

Poniżej zachwycające budynki Parlamentu, słynny Big Ben.

Bilety polecam kupić sporo wcześniej, bo młyn cieszy się ogromną popularnością: https://www.londoneye.com/

Jeśli będziecie mieli troszkę szczęścia, i tak jak my będziecie w Londynie w słoneczny dzień, z London Eye będziecie podziwiać wspaniałą panoramę miasta oraz miejsca oddalone nawet o 30-40 kilometrów od stolicy.

Chciałabym jeszcze kiedyś zobaczyć panoramę Londynu nocą, rozświetloną milionami lamp i okiennych świateł. Zimą obiekt jest otwarty do wieczora. Może kiedyś ?

Te tak bardzo zróżnicowane panoramy miasta, które udało mi się uchwycić na tych dziennych zdjęciach, już w ciągu 30 minut na diabelskim młynie pokazują, jak bardzo niejednoznaczne jest to miasto.

To z jednej strony stolica pięknego, wyspiarskiego kraju pisana historią 2000 lat wstecz, a przy tym jednocześnie niezwykle nowoczesna metropolia. Niezmiennie trwająca w objęciach mody, muzyki i sztuki oraz światowej finansjery, biznesu i ogromnych korporacji.

#citybreak

Spędziwszy weekend lub kilka dni można nie tylko dobrze się przyjrzeć, ale można poczuć Londyn wystarczająco mocno. Całodzienne spacery, rejs po Tamizie i zwiedzenie kultowych miejsc miasta pozwoliły mi rzeczywiście się nim zachwycić. Ale o tym już kolejny post: TUTAJ

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s