„Kto bywa na koniu, bywa i pod koniem.”

MIĘDZYNARODOWE ZAWODY CSIO

To największa impreza rozgrywana na sopockim hipodromie. Pięciogwiazdkowy turniej CSIO zawsze odbywa się w czerwcu. Międzynarodowa Federacja Jeździecka (FEI) już po raz kolejny przyznała Polsce prawo organizacji zawodów jeździeckich w najwyższej światowej randze 5*, podczas których odbędzie się drużynowy konkurs Pucharu Narodów pierwszej dywizji europejskiej. To wyjątkowe wyróżnienie, dzięki któremu Sopot znalazł się w prestiżowym gronie ośmiu miast (obok m.in. La Baule, Hickstead czy Dublina), które mają prawo do organizacji pierwszej dywizji FEI Longines Nations Cup.

„Jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmonii z koniem jest sztuką”

Wilhelm Müseler

To był wspaniały, czerwcowy, słoneczny dzień z niepowtarzalną atmosferą i niezapomnianymi emocjami podczas śledzenia zmagań najwybitniejszych jeźdźców świata. Powiększcie zdjęcia i sami zobaczcie jakie piękne konie tworzyły to widowisko:

Bardzo lubię tu bywać, ponieważ atmosfera takich wydarzeń na sopockim hipodromie jest zawsze wyjątkowa. Dodatkowo wzrusza fakt, że siedziałam na tych trybunach jako mała dziewczynka, potem nastolatka i dziś nadal mogę podziwiać niezmieniony, cudowny, sopocki hipodrom. W czasie takich letnich imprez, jeśli tylko pogoda dopisuje, czas tu płynie swoim rytmem i każdemu bez wyjątku udziela się ten nadzwyczajny klimat. Nie umiem tej wyjątkowości do niczego porównać. A w zasadzie to po co ? Chcę tu wracać dla takich wspaniałych chwil !

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s